A HIDEGEN SAJTOLT MANDULAOLAJ AJÁNLOTT
- KÜLSŐLEG ÉS BELSŐLEG EGYARÁNT
- NYERS, PÁROLT ÉS FŐTT ZÖLDSÉGEKHEZ
- GYÜMÖLCSSALÁTÁKHOZ
- HOZZÁJÁRUL A DIÉTÁS ÉTRENDHEZ
- ARC- ÉS TESTMASSZÁZSHOZ
- CSECSEMŐMASSZÁZSHOZ
- NYAK- MELL-ÉS DEKOLTÁZS BŐRÉNEK ÁPOLÁSÁHOZ
- SZÁRAZ, REPEDEZETT VAGY ÉRZÉKENY BŐRRE
- HAJPAKOLÁSKÉNT
- NAPOZÁS, SZOLÁRIUMOZÁS UTÁN
A mandulaolaj enyhén édes ízével tökéletes salátaöntet és jól illik a nyers, párolt, főtt zöldségek és gyümölcssaláták mellett, tésztaételekhez, sajttálakhoz, szószokhoz, illetve süteményekhez. A benne található E-vitamin, hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez.
- KÍMÉLETES GYÁRTÁSTECHNOLÓGIÁVAL ELŐÁLLÍTVA
- TÁPANYAGOKBAN KIEMELKEDŐEN GAZDAG VÉGTERMÉKKEL
- PRÉMIUM MINŐSÉG
- E-VITAMIN, OMEGA-3 ÉS OMEGA-6 FORRÁS
- ADALÉKANYAGMENTES
- NEM TARTALMAZ AROMÁT, TARTÓSÍTÓSZERT ÉS SZÍNEZÉKET
- PALEO ÉTRENDBE BEILLESZTHETŐ
- GMO-MENTES IGAZOLÁS
KÍMÉLETES GYÁRTÁSTECHNOLÓGIA
A hidegen sajtolás egy hőkezelés nélküli préselés. A hőmérsékletemelkedés kizárólag a fizikai súrlódás miatt következik be. A préselés után az esetlegesen fennmaradó szennyeződések eltávolítása végett szűrjük az olajat.
A hidegen sajtolt olaj jelentős mennyiségben tartalmaz palmitinsavat, sztearinsavat, linol-, és linolénsavat, E-vitamint, illetve egyéb antioxidáns vegyületeket is.
A hidegsajtolásnál semmiféle adalékanyagot nem használunk fel, csupán mechanikusan préselésnek tesszük ki az alapanyagokat (mandulákat). A hevítéssel és az oldószeres kezeléssel az olajok beltartalmi értéke is változik. Az értékes, zsírban oldódó vitaminok (pl.: E-vitamin) hőérzékeny vegyületek, hő hatására elbomlanak. Ezért is fontos, hogy a hidegen sajtolt olajok esetén a hőmérséklet nem mehet 40°C fölé.
Ennek az aljárásnak köszönhetően a termék teljes mértékben megőrzi a minőségi alapanyag minden értékes összetevőjét, így termékekben visszaköszön a magok természetes íz-, illetve színvilága, illata és értékes, egészségvédő tápanyagai sem szenvednek csorbát. Ezáltal az étkezésbe is könnyebben beilleszthető. Akár utólagos ízesítéshez is használhatjuk.
Az egészséges táplálkozáshoz elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű és minőségű zsírbevitel. Ezt ajánlott adalékanyag-mentes, minőségi, hidegen sajtolt olajokból fedezni.
A MANDULAFA TERMÉSE
A mandula egy csonthéjas növény, botanikailag legközelebbi rokona az őszibarack. Őshazája Közép-Ázsia száraz, meleg lejtői. A „selyem út” közvetítésével jutott el Kínából Észak-Afrikába és Európába.
A mandulafa termése a világ összes olajos magvai közül, az egyik legrégibb és legismertebb. A történelem során kiemelkedő szerep jutott neki. A görög szerint, a trójai háború alatt, egy szépséges trák hercegnő, Phyllis menthetetlenül szerelmes lett Athén királyába, Demophonba. A király azonban csatába indult, de megígérte szerelmének, hogy visszatér hozzá. A hercegnő azonban hiába várta, a király nem jött, ezért fájdalmában véget vetett az életének, és egy mandulafa képében tért vissza. Hosszú évekkel később, amikor a király végül visszatért, helyette csak egy kopár mandulafát talált. Bánatában megölelte a fát, ami azonnal virágba borult. Emiatt a görögök nagyra becsülték a mandulát, úgy gondolták napi néhány szem elfogyasztása véd különféle betegségek ellen.
A Római Birodalomban és középkori Európában a cukrozott mandula különleges ajándék volt. Esküvőkön az ifjú pár felé szórták, így kívántak termékeny, és boldog házaséletet.
A mandula a Bibliában is számos alkalommal megjelent. A szentírás szerint Jeremiás előtt egy látomás alkalmával mandulavessző jelent meg, miközben szólt hozzá az Úr.
A mandula ezért Isten hatalmát és hűségét is jelenti, valamint az emberi éberséget. Szerepel a Paradicsom fái között is. A színarany gyertyatartó, a menóra ágain és a frigyszekrényen lévő, mandula alakú díszítések Isten állandó jelenlétét szimbolizálják, egyúttal Isten hatalmát és hűségét is hangsúlyozzák.
Hazánkban termesztése csak a 19. században kezdődött, viszont már Janus Pannonius a 15. században írt Egy Pannóniában nőtt mandulafáról.
Felhasználási javaslat: napi 1-2 evőkanál reggel éhgyomorra a jó emésztésért. Tápanyagforrásként, anyagcsere serkentéséhez és étvágycsökkentéshez ételekhez adagolva, pl. salátaöntetként 1-2 teáskanállal. Gyermekeknek 1 mokkáskanállal. Gyorsabban és jobban hasznosul, ha a mandulaolaj hőmérséklete közelebb van a természetes testhőmérsékletéhez.
Az enyhén édes ízű olaj, tökéletesen illik gyümölcssalátákhoz, szószokhoz, süteményekhez, krumplis ételekhez, de főzni és sütni is lehet vele, mert 430 fokig stabil. Külsőleg önmagában vagy illóolajokkal keverve arc-és testápoláshoz, testmasszázshoz, csecsemőmasszázshoz, a nyak-, mell-és dekoltázs bőrének ápolásához, száraz, repedezett, érzékeny bőrre vagy hajpakolásként.
Összetevők: 100% mandulaolaj (Prunus dulcis).
A termék MANDULÁBÓL készült. Nyomokban DIÓFÉLÉKET, MUSTÁRMAGOT, SZEZÁMMAGOT, KUKORICÁT tartalmazhat.
Származási hely: Magyarország
Tárolás: fénytől és hőtől védett, száraz, hűvös helyen tárolandó! Hűtőben tárolva az olaj zavarossá válhat, ami természetes folyamat, nincs hatással a termék minőségére.
Figyelmeztetés! A készítmény természetes voltából eredően, a színe, íze, állaga, gyártási tételenként változhat, de ez nem befolyásolja a termék minőségét és hatékonyságát.
Nettó térfogat: 250 ml
A termék hulladékmentes (zero waste) technológiával sajtolt olaj. Ennek a környezettudatos szemléletnek köszönhetően valamennyi melléktermék hasznosításra kerül értékes élelmiszer (gluténmentes magliszt, növényi krém), takarmány vagy natúrkozmetikum formájában.
RECEPTEK:
SÜTŐTÖK TURMIX MANDULAOLAJJAL
Hozzávalók: ¼ csésze sütőtök püré, ¼ csésze mandulatej, 1 ek mandulaolaj, fél ek méz, vanília kivonat.
Elkészítés: Összeturmixoljuk a hozzávalókat, és a tetejét megszórjuk darált mandulával és fahéjjal.
TURRÓN BLANDO A SPANYOL FINOMSÁG
Hozzávalók: 20 dkg darált mogyoró, 15 dkg nyírfacukor, 10 dkg méz, 2 db tojásfehérje.
Elkészítés: Hagyományosan kétféle turrónt különböztetünk meg: a kemény, törhető állagú, egész mandulákat tartalmazó alicantei turrón durót, és a lágy, szinte ragacsos turrón. A turrón duro készítéséhez a pirított, aprított mandulát mézzel felfőzzük a karamell színű állag eléréséig, majd egész mandulát adunk hozzá, végül tojásfehérje habjával megkötjük. A turrón blando előállítása ezen a ponton kezdődik: a kihűlt, törhető turrónt mandulaolajjal daráljuk nyúlós pasztává, és további hosszú órákig főzzük, míg krémes, de már szeletelhető állagú nem lesz.
PALEO DUPLA CSOKIS SÜTI
Hozzávalók: 1 csésze mandulaolaj, 1 ek kókuszolaj, 1 db tojás, ¼ csésze kakaó, ¼ csésze 90 %-os étcsoki darabka, 2 tk vanília kivonat, 1 csipet parajdi só
Elkészítés: Melegítsük elő a sütőt 180 °C hőmérsékletre. Keverjük össze a hozzávalókat egy tálban. Egy nagy tepsiben sütőpapíron formázzunk gombócokat a tésztából, kb. 1 evőkanál méretben és nyomjuk őket süteményformájúra a kanállal. A sütemények nem lesznek nagyobbak és más formájúak a sütéstől. Helyezzük a sütőbe, kb. 12 percig süssük. Ha elkészült a sütemény, vegyük ki, s díszítésként tehetünk mandulát, diót vagy akár aszalt gyümölcsöket.